Szanowni Państwo

Za nami kolejny rok działalności Grupy Auto Partner. Rok, który okazał się wyjątkowo zmienny i zaskakujący. Pandemia COVID-19 sprawiła, że był on dla naszej Grupy katalizatorem zmian. Wymagał niezwykle dynamicznego zarządzania sytuacją kryzysową oraz optymalizacji procesów w celu sprostania występującym utrudnieniom, które były zupełnie nieprzewidywalne. Sytuacja epidemiczna nie powstrzymała nas przed realizacją strategicznych celów: poprawy rentowności, wzrostu skali działania oraz umacniania obecności na rynkach zagranicznych. Nastawieni na intensywną pracę i stały rozwój szukaliśmy możliwości na skuteczne działanie w zmieniających się warunkach. Udało się. SARS-CoV2 nas nie zatrzymał. Utrzymaliśmy ciągłość działania, realizowaliśmy dostawy na czas, utrzymaliśmy zatrudnienie.

Pomimo spadków zanotowanych w okresie pierwszej fali koronawirusa, na koniec roku wypracowaliśmy wzrost sprzedaży, osiągając poziom niemal 1,7 mld zł. Takie wyniki to efekt stałego rozwoju, wzrostu skali działania, kontroli kosztów oraz zaangażowania naszych pracowników. Potwierdza to też, że sprostaliśmy trudnościom, z jakimi od marca 2020 r. mierzy się światowa gospodarka.

Miniony rok umocnił naszą pozycję na rynku krajowym, ale także zagranicznym. Stale rosnąca aktywność eksportowa doprowadziła do osiągnięcia rekordowych wzrostów w tym obszarze. Sprzedaż na rynki zagraniczne w 2020 r. stanowiła 42,3% sprzedaży Grupy i realizowana była na ponad 20 rynkach zagranicznych. Potwierdza to realizację przez nas jednego z założonych celów strategicznych. Będziemy kontynuować dalszy rozwój w obszarze sprzedaży zagranicznej i wzmacniać działania na wybranych rynkach.

W roku 2020 postawiliśmy także na rozwój infrastruktury, która daje nam potencjał do dalszego rozwoju, osiągania kolejnych wzrostów oraz możliwości poszerzania asortymentu i dotarcia do nowych grup klientów. Zdecydowaliśmy się na rozbudowę powierzchni magazynowej centrum logistyczno-dystrybucyjnego w Pruszkowie z 8,5 tys. m2 do blisko 13 tys. m2. Magazyn ten działa od 2017 i zapewnia dystrybucję na 40 filii oraz wybrane rynki zagraniczne. Wraz z magazynami zlokalizowanymi na filiach, obecnie dysponujemy ponad 100 tys. m2 powierzchni magazynowej.

Stale dbamy o rozwój w zakresie automatyzacji procesów oraz IT. Udoskonalamy i aktualizujemy katalogi zamówień, aby jak najlepiej odpowiadały na potrzeby klientów. Uruchomiliśmy także aplikację mobilną do katalogu zamówień online – AP CAT. Otwieramy się również na nowe segmenty rynku. Stale rozwijamy zakres asortymentu marki własnej MaXgear, która obecnie posiada w swojej ofercie ponad 30 tys. rotujących pozycji, w 19 grupach asortymentowych i obecna jest w światowej bazie TecDoc.

Początek 2021 roku rozpoczął się dla nas obiecująco. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży w lutym wyniosły 145,69 mln zł. To wzrost o 17,08% r/r. Potwierdza to, że skutecznie zarządzamy działalnością Grupy w okresie pandemii. Jesteśmy godnym zaufania i pewnym partnerem. Swoimi działaniami zapewniamy ciągłość dostaw i stabilność naszych klientów.

Na bieżąco analizujemy bieżącą sytuację gospodarczą oraz epidemiczną i zarządzamy występującymi ryzykami, tak aby skutecznie realizować procesy sprzedażowe. Miniony rok utwierdził nas w przekonaniu, że tworzymy w Auto Partner silny i zgrany zespół. Możemy liczyć na zaangażowanie i wsparcie naszych pracowników nawet w najtrudniejszych momentach. Jesteśmy z tego niezmiernie dumni. Chcemy także podziękować każdemu z pracowników za pracę, jaką wkłada w rozwój firmy. To dzięki niej przetrwaliśmy najtrudniejsze momenty zeszłego roku, możemy nadal rosnąć i realizować postawione przed nami cele.

 

 

 

Bieruń, 30 marca 2021 r.    ___________________________