Auto Partner SA. Auto Partner SA.
Auto Partner - O spółce

O spółce

Profil działalności spółki Auto Partner S.A.

Profil działalności spółki Auto Partner SA

Grupa Auto Partner SA to dynamicznie rozwijający się importer i dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i motocykli. Stanowi platformę sprzedaży oraz logistyki dostaw w trybie just-in-time do klientów rozproszonych. Swoje usługi kieruje głównie do warsztatów samochodowych i sklepów motoryzacyjnych. W ofercie posiada części zamienne układów samochodowych, części i akcesoria motocyklowe, wyposażenie warsztatowe, filtry, oleje, chemię samochodową czy akcesoria samochodowe.

Centra logistyczne

Auto Partner SA działa w oparciu o zintegrowane narzędzia IT zarządzające całym łańcuchem dostaw oraz infrastrukturę logistyczną składającą się z:

  • centrum logistyczno-dystrybucyjnego w Bieruniu – 52 tysiące m²,
  • centrum logistyczno-dystrybucyjnego w Pruszkowie – 12,5 tysiąca m²,
  • centrum logistyczno-dystrybucyjnego w Poznaniu – 13,5 tysięcy m²,
  • magazynu w Mysłowicach – 24 tysięcy m²,
  • dwóch magazynów w Pradze (Czechy) – 1,2 tysięcy m²,
  • sieci ponad 110 oddziałów wyposażonych w powierzchnie magazynowe – łącznie 57 tysięcy m².

Grupa Auto Partner trafia do odbiorców w całej Europie

Współpracuje z ponad 350 dostawcami części zamiennych w obszarze tzw. rynku aftermarket, jak również dostawcami OEM z całego świata. Oferta Grupy obejmuje blisko 250 000 referencji. Dostawcami są światowe marki tj.: Bosch, Castrol, Continental, Febi, Textar, Valeo, MEYLE, ZF Aftermarket czy Schaeffler. Auto Partner SA jest także jedynym w Polsce dystrybutorem marek: RYMEC, Unior, Triscan, ALCO, NK, Meteor, Quaro, Bovez oraz marki własnej MaXgear.

Grupa Auto Partner trafia do odbiorców w całej Europie
0 dostawców
0 m2 powierzchni magazynowej
0 filii w Polsce
0 obsługiwanych krajów

Model biznesowy

O spółce - model biznesowy

Modelem biznesowym Grupy jest pełnienie roli platformy sprzedaży szerokiego asortymentu części zamiennych oraz podmiotu logistycznego zapewniającego szybką dostawę zamówionych części.

Grupa dysponuje rozbudowaną infrastrukturą logistyczną, w postaci magazynów, oddziałów i infrastruktury transportowej, oraz informatyczną, umożliwiającą realizację usługi outsourcingu magazynu samochodowych części zamiennych wraz z logistyką dostaw just-in-time do klientów końcowych, a także szeroką siecią relacji biznesowych z dostawcami produktów.

Grupa zarządza szeroką ofertą produktową, w tym wysokomarżową marką własną MaXgear.

Klientami końcowymi Grupy są przede wszystkim warsztaty samochodowe oraz sklepy motoryzacyjne.

Zdecydowana większość zamówień realizowana jest drogą elektroniczną.

Misja i wizja

Naszym celem jest zapewnienie klientom maksymalnego wyboru części zamiennych z całego świata i dostarczenie ich w możliwie najkrótszym czasie.

Misja i wizja - Części zamienne

Chcemy być liderem zmian w branży dystrybucji części zamiennych.

Misja i wizja - Informatyzacja

Dążymy do tego, by być w gronie najlepiej zinformatyzowanych dostawców części na rynku europejskim.

Misja i wizja - Ekspansja zagraniczna

Chcemy stale rosnąć szybciej niż rynek poprzez ekspansję zagraniczną i wprowadzanie kolejnych nowości produktowych.

Zarząd

Aleksander Górecki

Prezes Zarządu

Z branżą motoryzacyjną związany od 1993 roku, w którym założył spółkę Auto Partner. Jest głównym akcjonariuszem firmy. Od początku istnienia spółki odpowiedzialny za jej rozwój, relacje z kluczowymi dostawcami i partnerami biznesowymi. Ukończył studia magisterskie w Wyższej Szkole Morskiej w Gdyni.

Andrzej Manowski - Wiceprezes Zarządu

Andrzej Manowski

Wiceprezes Zarządu

Związany ze spółką od 1994 roku, od 2007 roku pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu. Odpowiedzialny za ekspansję geograficzną spółki, w tym rozwój działalności eksportowej, nadzoruje także projekty informatyczne. Ukończył studia licencjackie w Wyższej Szkole Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach Wydział Ekonomiczno-Filologiczny, na kierunku Zarządzanie i Marketing (specjalność – marketingowe zarządzanie firmą) oraz uzupełniające studia magisterskie na tej samej uczelni na kierunku Rachunkowość i Informatyka.

Piotr Janta - Wiceprezes Zarządu

Piotr Janta

Wiceprezes Zarządu

Związany ze spółką od 2009 roku na stanowisku Dyrektora Sprzedaży, od grudnia 2015 roku pełnił funkcję Członka Zarządu, a od września 2019 Wiceprezesa Zarządu. Odpowiedzialny za rozwój sieci sprzedaży oraz komunikację marketingową spółki. Z branżą związany od 2005 roku. Ukończył studia licencjackie w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu na kierunku Informatyka i Ekonometria, specjalność e-biznes, oraz na tej samej uczelni studia magisterskie na kierunku Finanse i Rachunkowość, specjalność Informatyka w finansach. Posiada certyfikację Akademii Trenerów Sprzedaży Development Partners Wrocław oraz certyfikację Thomas International w zakresie narzędzi PPA.

Tomasz Werbiński - Członek Zarządu

Tomasz Werbiński

Członek Zarządu

Posiada wykształcenie wyższe. Ukończył studia jednolite magisterskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na kierunkach Finanse i Rachunkowość, specjalność bankowość inwestycyjna oraz Metody Ilościowe w Ekonomii i Systemy Informacyjne, specjalność metody analizy decyzji. Uczestniczył w unijnym programie wymiany studentów LLP Erasmus, studiując na Johannes Gutenberg Universität Mainz (Niemcy), kierunek BWL (Betriebswirtschaftslehre). Posiada licencję Maklera Papierów Wartościowych z uprawnieniami do wykonywania czynności doradztwa inwestycyjnego (nr 2369).

Rada nadzorcza

Jarosław
Roman Plisz

Członek Rady Nadzorczej

Mateusz
Melich

Członek Rady Nadzorczej

Bogumił
Jarosław Woźny

Członek Rady Nadzorczej

Bogumił
Kamiński

Członek Rady Nadzorczej

Andrzej
Urban

Członek Rady Nadzorczej

Marka własna MaXgear

Marka MaXgear powstała w 2006 roku i jest jedną z największych marek własnych na rynku aftermarket. W swojej ofercie posiada ponad 35 000 rotujących pozycji i obecna jest w światowej bazie TecDoc. Oferuje produkty w ramach 11 głównych grup asortymentowych: zawieszenie i układ kierowniczy, napęd, silnik, zawieszenie, elektryka, hamulce, filtry, układ klimatyzacji, układ chłodzenia, chemia i kosmetyki oraz akcesoria.

MaXserwis

Grupa Auto Partner dostrzegając rosnące znaczenie warsztatów, rozwinęła szeroki wachlarz działań wspierających ten segment rynku. Jednym z nich jest program MaXserwis – sieć niezależnych warsztatów samochodowych. Program obejmuje m.in. preferencyjną siatkę rabatową, leasing urządzeń i wyposażenia warsztatowego, możliwość uczestnictwa w szkoleniach technicznych i konferencjach. Na koniec 2021 roku sieć MaXserwis liczyła ponad 500 niezależnych warsztatów.

MaXserwis