Profil działalności spółki Auto Partner S.A.

Grupa Auto Partner SA to dynamicznie rozwijający się importer i dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i motocykli. Stanowi platformę sprzedaży oraz logistyki dostaw w trybie just-in-time do klientów rozproszonych. Swoje usługi kieruje głównie do warsztatów samochodowych i sklepów motoryzacyjnych. W ofercie posiada części zamienne układów samochodowych, części i akcesoria motocyklowe, filtry, oleje, chemię samochodową czy akcesoria samochodowe.


109filli w Polsce
30obsługiwanych krajów
350dostawców
100000m² powierzchni magazynowej

Klientami Grupy Auto Partner są głównie warsztaty samochodowe i sklepy motoryzacyjne. Grupa sprzedaje produkty pochodzące łącznie od ponad 350 dostawców. Wysoki stopień informatyzacji procesów biznesowych, sprzedaż kanałami elektronicznymi i zinformatyzowana logistyka dostaw oraz posiadana flota samochodowa pozwalają na dostarczenie części do klienta końcowego z częstotliwością 3-5 razy dziennie.

Auto Partner SA działa w oparciu o zintegrowane narzędzia IT zarządzające całym łańcuchem dostaw oraz infrastrukturę logistyczną składającą się z:

 • centrum logistyczno-dystrybucyjnego w Bieruniu – 43 tysiące m²,
 • centrum logistyczno-dystrybucyjnego w Pruszkowie – 13,5 tysiąca m²,
 • magazynu w Pradze (Czechy) – 600 m²,
 • sieci ponad 100 oddziałów wyposażonych w powierzchnie magazynową – łącznie 55 tysięcy m².

Grupa Auto Partner trafia do odbiorców w całej Europie. Auto Partner SA współpracuje z ponad 350 dostawcami części zamiennych w obszarze tzw. rynku aftermarket, jak również dostawcami OEM z całego świata. Oferta Grupy obejmuje blisko 250 000 referencji. Dostawcami są światowe marki tj.: Bosch, Castrol, Continental, Febi, Textar, Valeo, Meyle, ZF Aftermarket czy Schaeffler. Auto Partner SA jest także jedynym w Polsce dystrybutorem marek: RYMEC, Unior, Triscan, ALCO, NK, Meteor, Quaro, Bovez oraz marki własnej MaXgear.MaXserwis

Grupa Auto Partner dostrzegając rosnące znaczenie warsztatów, rozwinęła szeroki wachlarz działań wspierających ten segment rynku. Jednym z nich jest program MaXserwis – sieć niezależnych warsztatów samochodowych. Program obejmuje m.in. preferencyjną siatkę rabatową, leasing urządzeń i wyposażenia warsztatowego, możliwość uczestnictwa w szkoleniach technicznych i konferencjach. Na koniec 2021 roku sieć MaXserwis liczyła ponad 350 niezależnych warsztatów.


Marka własna MaXgear

Marka MaXgear powstała w 2006 roku i jest jedną z największych marek własnych na rynku aftermarket. W swojej ofercie posiada ponad 35 000 rotujących pozycji i obecna jest w światowej bazie TecDoc. Oferuje produkty w ramach 11 głównych grup asortymentowych: zawieszenie i układ kierowniczy, napęd, silnik, zawieszenie, elektryka, hamulce, filtry, układ klimatyzacji, układ chłodzenia, chemię i kosmetykę oraz akcesoria. Sprzedaż produktów MaXgear stanowi około 17% sprzedaży wśród wszystkich największych marek dystrybuowanych przez Auto Partner.


Model biznesowy

1

Model biznesowy

Modelem biznesowym Grupy jest pełnienie roli platformy sprzedaży szerokiego asortymentu części zamiennych oraz podmiotu logistycznego zapewniającego szybką dostawę zamówionych części.
2

Infrastruktura

Grupa dysponuje rozbudowaną infrastrukturą logistyczną – zarówno w postaci magazynów, oddziałów, jak i infrastruktury transportowej oraz informatycznej, umożliwiającą realizację usługi outsourcingu magazynu samochodowych części zamiennych wraz z logistyką dostaw just-in-time do klientów końcowych.
3

Produkty

Grupa zarządza szeroką ofertą produktową, w tym marką własną MaXgear. Jest także wyłącznym dystrybutorem.
4

Grupa klientów

Głównymi odbiorcami usług i produktów dystrybuowanych przez Grupę Auto Partner są warsztaty samochodowe i sklepy specjalistyczne. Trzeci segment stanowią niewyspecjalizowane podmioty naprawcze i sprzedaż detaliczna.
5

Zamówienia i realizacja

Rozproszeni klienci w Polsce oraz na rynkach zagranicznych wymagają skrojonego na ich miarę systemu logistycznego, który gwarantuje dostawę kilka razy dziennie. Aby zamówienia realizowane były zgodnie z przyjętymi w Grupie standardami, dostarczane są na ponad 700 trasach lokalnych, a na każdą z nich wyjeżdżają od 2 do 10 razy dziennie.

Strategia

IR-wzrost-skali-dzialania-250×250

Wzrost skali działania

Wzrost skali działania poprzez m.in. rozbudowę i usprawnianie sieci dystrybucji: tworzenie własnych oddziałów i regionalnych centrów logistyczno-magazynowych (wykorzystywanych również do zaopatrywania wybranych rynków zagranicznych) oraz ekspansję zagraniczną (sprzedaż z magazynów w Polsce oraz plan uruchomienia filii na terenie Łotwy i Czech).
 
IR-dalsza-dywersyfikacja-produktowa-250×250

Dalsza dywersyfikacja produktowa

Dalsza dywersyfikacja produktowa poprzez rozszerzanie asortymentu oferowanych przez Grupę części zamiennych.
IR-dalszy-wzrost-rentownosci-250×250

Dalszy wzrost rentowności

Dalszy wzrost rentowności m.in. poprzez wprowadzanie dodatkowych marek własnych o różnym pozycjonowaniu cenowym, w tym także z segmentu premium; rosnącą skalę działania, ulepszanie i rozbudowę rozwiązań IT (pozwalających na efektywną kontrolę kosztów).
 
IR-rozszerzenie-dzialalnosci-o-nowe-rynki-250×250

Rozszerzenie działalności o nowe rynki

Rozszerzenie działalności o nowe rynki.


Misja i wizja

Naszym celem jest zapewnienie klientom maksymalnego wyboru części zamiennych z całego świata i dostarczenie ich w możliwie najkrótszym czasie.

 1. Chcemy być liderem zmian w branży dystrybucji części zamiennych.
 2. Dążymy do tego, by być w gronie najlepiej zinformatyzowanych dostawców części na rynku europejskim.
 3. Chcemy stale rosnąć szybciej niż rynek poprzez ekspansję zagraniczną i wprowadzanie kolejnych nowości produktowych.


ZarządRada Nadzorcza

W skład Rady Nadzorczej Spółki wchodzi pięciu członków powołanych na wspólną pięcioletnią kadencję:

Jarosław Plisz posiada wykształcenie wyższe. W 1989 roku ukończył studia magisterskie na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie.

  Data   Miejsce   Stanowisko
  2007 r. – do chwili obecnej   Auto Partner S.A. z siedzibą w Bieruniu   Przewodniczący Rady Nadzorczej
  2000 r. – 2005 r.    Pro Futuro SA   Prezes Zarządu
  2005 r. – 2015 r.   Infovide-Matrix S.A. z siedzibą w Warszawie   Członek Zarządu, Wiceprezes Zarządu
  2018 r. – 2015 r.   DahliaMatic sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie   Członek Rady Nadzorczej
  2010 r. – 2015 r.   CTPartners S.A. z siedzibą w Warszawie   Członek Rady Nadzorczej
  2016 r. – do chwili obecnej   Team Value Partners sp. z.o.o   Członek Zarządu

Andrzej Urban posiada wykształcenie wyższe. Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie na wydziale JMiC z tytułem mgr inż.

  Data   Miejsce   Stanowisko
  2000 r. – do chwili obecnej   Poltra Spółka z.o.o.   właściciel i Prezes Zarządu
  1991 r.   Poltra   założyciel i właściciel firmy

Bogumił Kamiński posiada stopień dr hab. nauk ekonomicznych, nadany przez Szkołę Główną Handlową w 2013 roku.

  Data   Miejsce   Stanowisko
  2017 r.- do chwili
obecnej
   Ryerson UniversityToronto, Kanada   Adjunct Professor
  12.11.2015 r. do chwili
obecnej
  Auto Partner S.A. z siedzibą w Bieruniu   członek Rady
Nadzorczej
  2015 r.-2016 r.   Infovide-Matrix S.A. z siedzibą w Warszawie   prokurent
  2014 r. – do chwili obecnej   Szkoła Główna Handlowa w Warszawie   profesor nadzwyczajny
  2010 r. – 2014 r.   Akrokerri Investments Limited z siedzibą w Nikozji (spółka prawa
cypryjskiego)
  wspólnik
  2009 r. –2016 r.   Infovide-Matrix S.A. z siedzibą w Warszawie   partner
  2007 r. – 2014 r.   Szkoła Główna Handlowa w Warszawie   adiunkt
  2006 r. – 2009 r.   Infovide-Matrix S.A. z siedzibą w Warszawie   dyrektor
  2001 r. – 2006 r.   Matrix.pl S.A. z siedzibą w Warszawie   dyrektor
  2001 r. – 2006 r.   Medistat s.c. z siedzibą w Koczargach Starych   właściciel
  2000 r. – 2007 r.   Szkoła Główna Handlowa w Warszawie   asystent
  2000 r. – 2001 r.   Polkomtel S.A.   analityk

Zgodnie ze złożonym oświadczeniem Bogusław Kamiński spełnia kryteria niezależności określone w Dobrych Praktykach Spółek notowanych na GPW.

Mateusz Melich jest absolwentem kierunku Bankowość i Finanse Szkoły Głównej Handlowej. Karierę zawodową rozpoczął w 2003 roku w dziale doradztwa transakcyjnego Enst & Young w Berlinie. W latach 2004-2013 pracował w IPOPEMA Securities S.A w Departamencie Rynków Kapitałowych. Od 2014 roku Prezes Zarządu Domu Inwestycyjnego ZENITH S.A. W latach 2016-2019 pełnił funkcję dyrektora w Mercurius Dom Maklerski S.A. Od 2019 członek Rady Nadzorczej Kruk S.A.

Bogumił Woźny posiada wykształcenie wyższe. W 1990 r. zdobył tytuł magistra inżyniera na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, Wydział Górnictwa i Geologii specjalność projektowanie i budowa kopalń. W 1996 roku ukończył kurs rachunkowości i finansów oparty na oryginalnych materiałach the Chartered Association of Certified Accountants. W 1998 r. ukończył studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach – Działanie Banków Uniwersalnych.

  Data   Miejsce   Stanowisko
  2015 r. - do chwili
obecnej
  Auto Partner S.A. z siedzibą w Bieruniu   członek Rady
Nadzorczej,
wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej
   2015 r. - do chwili
obecnej
  Parts24 S.A. z siedzibą w Krakowie   członek Rady
Nadzorczej
  2014 r. – 2015 r.   Przedsiębiorstwo UNITOR B” sp. z o.o. z siedzibą w Tychach   wiceprezes zarządu
  2012 r. – do chwili obecnej   Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane TOR sp. z o.o. z siedzibą w
Mysłowicach
  członek zarządu, Wiceprezes Zarządu
  2003 r. – 2011 r.   Bank Zachodni WBK S.A. z siedzibą we Wrocławiu   dyrektor

Zgodnie ze złożonym oświadczeniem Bogusław Jarosław Woźny spełnia kryteria niezależności określone w Dobrych Praktykach Spółek notowanych na GPW.


Członkami Rady Nadzorczej spełniającymi kryteria niezależności wynikające z Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na GPW oraz Statutu są Pan Bogumił Kamiński (zobacz oświadczenie) oraz Pan Bogumił Woźny (zobacz oświadczenie), Pan Andrzej Urban (zobacz oświadczenie), Pan Mateusz Melich (zobacz oświadczenie).

Historia

 • 1993

  Założenie spółki Auto Partner.
  Zatrudnienie: 3 pracowników.
  Pierwsza siedziba mieściła się w Katowicach i posiadała ok. 200 m² pow. magazynowej.
 • 1998-1999

  Budowa nowej siedziby firmy w Tychach.
  Zatrudnienie: ok. 50 pracowników
  Powierzchnia magazynowa: 1200 m².
 • 2002

  Firma przekształcona została w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
 • 2003

  W Polsce działały 3 pierwsze filie Auto Partner.
 • 2005

  Otwarcie 3 nowych filii.
 • 2006

  Wprowadzenie na rynek marki własnej MaXgear.
  Nowe biuro i magazyn w Bieruniu.
  Zatrudnienie: ok. 500 pracowników.
  Powierzchnia magazynowa: 3500 m².
 • 2008

  16 działających filii Auto Partner SA.
  Przedstawicielstwa handlowe w Czechach i na Słowacji.
  Przekształcenie spółki MaXgear i utworzenie Grupy.
 • 2012

  Dalszy rozwój firmy. 23 filie w Polsce.
 • 2014

  Nowe centrum dystrybucyjne wyposażone w automatykę magazynową.
  50 działających filii.
  Zatrudnienie: 1000 pracowników.
  Powierzchnia magazynowa: 20 000 m².
 • 2015

  Rozbudowa magazynu centralnego o 5 000 m².
 • 2016

  Debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych.
  Wstąpienie do Global One.
 • 2017

  Otwarcie nowego centrum logistyczno-dystrybucyjnego w Pruszkowie.
  Zatrudnienie: blisko 1200 pracowników
  Łączna powierzchnia magazynowa w Polsce: 85 000 m².
  70 działających filii.
 • 2018

  Rebranding
 • 2019

  Rozbudowa centrum dystrybucyjnego w Bieruniu do blisko 40 000 m².
  Zatrudnienie: ok. 1600 pracowników.
  Łączna powierzchnia magazynowa w Polsce: blisko 100 000 m².
  90 działających filii.
 • Obecnie

  Zatrudnienie: ponad 1700 pracowników.
  Łączna powierzchnia magazynowa w Polsce: ponad 100 000 m².
  Ponad 100 działających filii.